تبلیغات
چت S@L@Rورود به چت رومهای سالار چت چت S@L@Rورود به چت رومهای سالار چت چت S@L@Rورود به چت رومهای سالار چت چت S@L@Rورود به چت رومهای سالار چت ۩ مسائل جنسی - مشاوره خانواده - تنظیم خانواده و مشكلات پیرامون آن ۩ - تداخل قرص ال دی و سیپرو فلوكساسین
۩ مسائل جنسی - مشاوره خانواده - تنظیم خانواده و مشكلات پیرامون آن ۩

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

تداخل قرص ال دی و سیپرو فلوكساسین

تداخل قرص ال دی و سیپرو فلوكساسین
سلام..وقت به خیر...من به علت عفونت مجاری ادرار از كپسول سیپروفلوكساسین استفاده می كنم...در بروشور این كپسول نوشته شده از مصرف هم زمان این كپسول با قرص جلو گیری خودداری كنید...من حدود 5 قرص از بسته ال دی رو این ماه مصرف كردم و حالا به خاطر این مشكل خوردن قرص ال دی رو قطع كردم...لطفا راهنمایی كنید كه از چه موقع دوباره قرص ال دی رو شروع كنم...یعنی دوباره از روز 5 پریودی شروع كنم و این ماه رو دیگه ادامه ندم؟؟؟تا تمام شدن كپسولا 10 روز مونده...من الان در روز11 قاءدگی هستم.ممنون میشم از راهنماییتون.


جواب :


وقتی هر چیزی به هر دلیل( مثل تداخل آنتی بیوتیک) مانع اثر قرص شده.. مثل این هست که قرص استفاده نشده. اگر 3 شب مصرف قرص فراموش شود توصیه شده که دیگه در اون سیکل قرص مصرف نشه و از روز 5 دوره بعد شروع به مصرف کنند.
در مورد شما که 5 روز گذشته.البته شاید چنین استدلالی 100% صحیح نباشه... اما من حیث المجموع به نظر میرسه قرص های جلوگیری نتونستن به درستی فعالیت کنند.
فلذا مصرف این سری رو قطع کنید و از روز 5 سری بعد شروع کنید.. تا اون موقع از روش جلوگیری مطمئن دیگری استفاده کنید


مصرف‌ ‌نادرست قرص‌های ضد بارداری علت مهم حاملگی ناخواسته‌

ایسنا: براساس یافته‌های یك پژوهش، استفاده همزمان مصرف‌كنندگان قرص‌های پیشگیری از بارداری از داروهای دیگر می‌تواند سبب حاملگی ناخواسته در آن‌ها شود.
معصومه دل‌آرام، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهركرد، در پژوهشی بر روی 458 زن باردار دریافته است: 46/9 درصد از مصرف‌كنندگان قرص حاملگی ناخواسته داشتند كه از این تعداد 46/5 درصد به علت مصرف نامنظم، 25/6 درصد به علت ناآگاهی از علت حاملگی ناخواسته و 15/3 درصد به علت استفاده همزمان از داروهای دیگر دچار حاملگی ناخواسته شده بودند. ‌بر این اساس محققان معتقدند آگاهی دادن به مصرف كنندگان این داروها بسیار ضروری است.


تداخل قرص های جلوگیری با داروهای دیگر:

بعضی از داروها می توانند اثر قرصهای ضد بارداری را کم نمایند . این داروها عبارتند از : آنتی بیوتیک ها ، داروهای ضد تشنج و ضد صرع ، داروهای ضد سل و داروهای ضد میگرن .

فراموشی در خوردن قرصهای اچ دی hd و یا ال دی ld

یک شب:
باید دوشب پشت سر هم دوقرص با هم خورده شود و سپس تا پایان دوره ، از یک روش دیگر ضد بارداری (مثل کاندوم) نیز استفاده شود .
سه شب:
در این صورت باید از مصرف بقیه قرصها تا شروع خونریزی عادت ماهیانه جلوگیری شود و سپس از روز پنجم عادت ماهیانه شروع به مصرف بسته جدیدی از قرصها نمود

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : Administer

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان


چت
p align="center">