تبلیغات
چت S@L@Rورود به چت رومهای سالار چت چت S@L@Rورود به چت رومهای سالار چت چت S@L@Rورود به چت رومهای سالار چت چت S@L@Rورود به چت رومهای سالار چت ۩ مسائل جنسی - مشاوره خانواده - تنظیم خانواده و مشكلات پیرامون آن ۩ - علاوه بر قرص جلوگیری از چی استفاده كنم ؟
۩ مسائل جنسی - مشاوره خانواده - تنظیم خانواده و مشكلات پیرامون آن ۩

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

علاوه بر قرص جلوگیری از چی استفاده كنم ؟

علاوه بر قرص جلوگیری از چی استفاده كنم ؟
من و همسرم تصمیم داریم علاوه بر قرصهای جلوگیری از بارداری از یك روش دیگر هم برای اطمینان بیشتر استفاده كنیم غیر از كاندوم و نزدیكی منقطع لطفا راهنمایی كنید.در ضمن ما هنوز بچه دار نشدیم و نامزد هستیم .


جواب :


میزان احتمالی که باعث جلوگیری از بارداری به روش قرص هست.. 98% هست که بالاترین رقم در بین در بین انواع روشهای جلوگیری هست. یعنی از 100 زوجی که از این روش استفاده میکنند تنها در 2 زوج بارداری نا خواسته ایجاد میشود.


سوال :

آیا احتمال دارد كه قرص با تنبل كردن هرمون تخمك گذاری برای همیشه احتمال بارداری را ازبین ببرد؟ :?:


جواب :


می تونید از کاندوم هم استفاد ه کنید

در 20% موارد بعد از قطع قرص.. تا 6 ماه باروری به تاخیر می افتد.. ولی در میزان باروری بعد از یکسال.. سقط و اختلالات کروموزومی و ناهنجاریهای مادرزادی تفاوتی دیده نشده است.. بنا براین نازائی دائمی نمیده.. بلکه در درصد کمی از زنان ناباروری موقتی میده..

قرص های جلوگیری از بارداری , آمپول , و کاشتنی ها از همان روز های اول شروع استفاده کارشون رو شروع می کنند و جلوگیری کننده هستند.ولی خوب شاید بهتر باشه که 7 روز زمان بگذره تا کاملا موثر واقع شوند. حال با توجه
به اینکه فاصله با تخمک گذاری زیاد هست و احتمال بارداری در این روز ها زیاد نیست اگر تمایل دارید که از روش دیگری در روزاول قائدگی به همراه قرص استفاده کنید بد نیست که از روشهای مکانیکی مثل اسفنج استفاده کنید. در روز های بعدی یعنی از 2 تا 7 بهتر است که از روشهای دیگر و مطمئن تری استفاده شود. بعضی از پزشکان
معتقد هستند بهتر است تا یک ماه استفاده از روش دوم تداوم داشته باشد. خانم هائی که از mini pill استفاده
می کنند نیز ترجیحا بهتر هست که تا یک ماه ادامه دهند.

ولی در هر صورت بهترین روش برای حفاظت شما در مقابل بیماریهای مقاربتی کاندوم است. کاندوم هم بهترین حفاظ را در مقابل بیماریهای مقاربتی می دهد هم در احتمال شکست قرص را در همان روز هائی که اشاره کردم
به حد صفر نزدیک می کند


توجه كنید كه در موارد زیر احتمال حاملگی همزمان با مصرف قرص ها افزایش می یابد و بایستی از روش دیگری همزمان با مصرف قرص ها استفاده كرد :
مصرف نا مرتب قرص ها

ابتلا به اسهال و استفراغ شدید

مصرف آنتی بیو تیك ها – مثل آمپی سلین ، تتراسایكلین

مصرف داروهای ضد سل و ضد تشنج

دکتر رویا پور قربان متخصص زنان و زایمان

اگر قرصها را بطور مرتب استفاده نموده و همراه انها از داروهای دیگر مانند آنتی بیوتیک یا قرصهای ضد تشنج و غیره استفاده ننمایید معمولا ضریب اطمینان خوبی دارند و نیازی به استفاده همزمان از کاندومن نیست.
تنها مورد استفاده قرص و کاندوم بصورت همزمان در مواردی است که شریک جنسی فرد مبتلا به بیماریهای جنسی بوده و یا فردی باشد که در مورد سلامت وی شک وجود دارد.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : Administer

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان


چت
p align="center">