تبلیغات
چت S@L@Rورود به چت رومهای سالار چت چت S@L@Rورود به چت رومهای سالار چت چت S@L@Rورود به چت رومهای سالار چت چت S@L@Rورود به چت رومهای سالار چت ۩ مسائل جنسی - مشاوره خانواده - تنظیم خانواده و مشكلات پیرامون آن ۩ - مصرف قرص‌های ضدبارداری، واکنش لثه به میکروب‌ها را تشدید می‌کند
۩ مسائل جنسی - مشاوره خانواده - تنظیم خانواده و مشكلات پیرامون آن ۩

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

مصرف قرص‌های ضدبارداری، واکنش لثه به میکروب‌ها را تشدید می‌کند

مصرف قرص‌های ضدبارداری، واکنش لثه به میکروب‌ها را تشدید می‌کند
_______________________________________________________________

ایسنا: بر اساس یک پژوهش، قرص‌ها و دیگر ترکیبات هورمونی جلوگیری از بارداری، موجب بیماری و خونریزی لثه نمی‌شوند اما می‌توانند تغییراتی را در نوع میکروب‌های موجود در دهان ایجاد کنند و همچنین واکنش بافت‌های لثه‌ای را نسبت به میکروب‌ها شدیدتر کنند.دکتر مریم سقازاده، پریودنتیست و استادیار دانشکده دندانپزشکی تهران در تحقیقات خود در زمینه قرص‌های ضد بارداری و بهداشت دهان آورده است: «خونریزی و تورم لثه در طول مصرف این نوع قرص‌ها به علت مصرف دارو نیست بلکه به دلیل تمیزنشدن دهان و دندان‌ها است.»مصرف قرص های ضد بارداری موجب استرس در زنان نمی شود

مصرف قرص های پیشگیری از بارداری هیچ گونه تاثیری بر خلق منفی و افزایش استرس و تنیدگی در زنان ندارد.
لادن محمدی یگانه در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز اظهار داشت : اگر زنان مصرف کننده کنتراسپیتوهای خوراکی به دلایلی دچار تغییرات خلقی و تنیدگی قابل ملاحظه شدند می توان با ایجاد برنامه های آموزشی – مشاوره ای در مراکز تنظیم خانواده ، آگاهی زنان از نحوه عملکرد کنترل تنیدگی یا مدیریت استرس را افزایش داد.
وی گفت : با این راهکار نه تنها بستر مناسب برای پیشگیری از قطع بی مورد قرص های پیشگیری از بارداری و مهار بروز حاملگی های ناخواسته به علت اختلالات خلقی فراهم می شود بلکه مدیریت استرس به عنوان یک شیوه زندگی سالم در زنان نهادینه می شود.این متخصص مامایی در پایان تصریح کرد : استفاده و مصرف قرص های ضد بارداری در زنانی که دارای سابقه اختلالات خلقی و روانی هستند می تواند تاثیر منفی بگذارد.


مصرف قرص‌های ضد بارداری اثر منفی بر خلق زنان ندارد

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) علوم پزشکی تهران، این پژوهش توسط لادن صمدی یگانه، کارشناس مامایی با هدف تعیین تأثیر مصرف قرص های پیشگیری از بارداری بر خلق روحیات زنان صورت گرفته است. یافته های به دست آمده از این پژوهش نشان می دهد که نوسانات خلقی و روحی به عنوان عارضه جانبی مصرف قرص های پیشگیری از بارداری فاکتور مهمی در خودداری از ادامه مصرف قرص ها و بروز حاملگی های ناخواسته هستند که به تبع آن، هزینه های مادی و معنوی بسیاری را بر خانواده و جامعه تحمیل می‌کنند. در این پژوهش وضعیت خلقی افراد در دو مرحله قبل و سه ماه پس از شروع مصرف قرص های پیشگیری از بارداری با استفاده از ابزار سنجش خلق مثبت و منفی مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است. نتایج بررسی نشان می دهد هیچ رابطه معناداری بین مصرف قرص های ضد بارداری و خلق زنان وجود ندارد. پژوهشگران توصیه کرده‌اند که انجام مشاوره در مراکز تنظیم خانواده و افزایش آگاهی زنان از نحوه عملکرد کنترل یا مدیریت استرس نه تنها زمینه مناسبی را جهت پیشگیری از قطع بی مورد قرص‌های پیشگیری از بارداری و مهار بروز حاملگی های ناخواسته فراهم می کند بلکه در این راستا شیوه زندگی سالم در زنان بیش از پیش نهادینه می شود.


خانمها مراقب باشند
قرصهای ضد بارداری می‌تواند سرطان‌زا باشد

طبق گزارشی كه در یك مجله انگلیسی منتشر شده است، زنانیكه برای مدت طولانی قرص‌های جلوگیری از بارداری مصرف می‌كنند با خطر بیشتر ابتلا به سرطان گردن رحم روبرو هستند. به گزارش ایرنا، روزنامه "بریتیش ایندیپندنت" نوشت، این مطالعه كه در مجله "لانست" منتشر شده، نشان می‌دهد هر چه مدت مصرف این قرص طولانی‌تر باشد، خطر ابتلا به سرطان گردن رحم بیشتر می‌شود اما این خطر ‪ ۱۰‬سال پس از توقف مصرف این قرص به حال عادی باز می‌گردد.محققان با بررسی ‪ ۲۴‬مطالعه در زمینه مصرف این قرص به این یافته‌ها دست یافتند.
این گزارش نشان می‌دهد كه مصرف شكل خوراكی داروهای جلوگیری از بارداری از حدود ‪ ۲۰‬تا ‪ ۳۰‬سالگی، خطر ابتلا به سرطان گردن رحم در سن ‪ ۵۰‬سالگی را در هر هزار زن ساكن كشورهای توسعه یافته، از 3.8 ‬به 4.5 ‬نفر افزایش داد.این روزنامه نوشت، خطر ابتلا به سرطان گردن رحم در كشورهای كمتر توسعه یافته در هر هزار زن از 7.3 ‬به 8.3 ‬نفر افزایش یافت.

معایب استفاده از قرصهای ضد بارداری:
معایب قرصهای ترکیبی ضد بارداری عبارتند از:* در مقابل عفونتهای مقاربتی مثل ایدز اثر پیشگیری کننده ندارند* هر روز باید از آنها استفاده شود* در صورت مصرف بعضی از داروها همراه با آن ، اثر آن کاهش می یابد* احتمال خطر وقوع سکته قلبی و مغزی را افزایش می دهد

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : Administer

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان


چت
p align="center">